Domov   Install   Popis   Download   Tutorialy  
   
 
 
Inštalácia

V prvom rade, ak nechcete, neinštalujte si ho. Skutočne píšem len prednosti a triky, na čo všetko sa dá Irfan použiť. Ak pracujete s grafikou a obrázkami, tak niekoľko rád nepochybne uvítate. Program aj s balíčkom pluginov nainštalujete na oficiálnej stránke programu na www.irfanview.com. Inštalácia je rýchla, pri okne asociácie súborov vyberte IMAGES ONLY, čo znamená, že všetky obrázky a typy obrázkových súborov sa budú otvárať cez Irfan. Ak dáte možnosť SELECT ALL, tak vám bude Irfan prehrávať aj súbory videa a hudby. Po nainštalovaní balíčka pluginov sa sprístupní možnosť prehrávať vlastne čokoľvek. Rovnaký výber obrázkov a súborov s ktorými bude program spolupracovať máte aj v nastaveniach na obrázku:

No Irfan nie je ani tak prehrávač hudby či videí, keďže jeho prednosti vyniknú len pri práci s obrázkami. Po nainštalovaní by sa odteraz každý obrázok mal zobrazovať ako červená machuľka. Ak sa vám asociácie so súbormi nepáčia, upraviť si ich môžete cez OPTIONS - PROPERTIES - EXTENSION, a vlastne všetky nastavenia, v ktorých ale nech sa nevŕtajú menej skúsení, nájdete v OPTIONS a PROPERTIES.

Stiahnuť si program  a pluginy, či jazykové súbory môžete v sekcii download

pri inštalácií vyraďte inštaláciu takých vecí ako úprava vašich prehliadačov na internet, inštalácia MSN alebo Google bar a podobne. Nebudete ich potrebovať.  Len v prípade, že máte nové verzie od roku 2009, tie majú tieto súčasti.

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Tom Naetoo - Slovenciny.Com All right reserved for design composition and code, text and graphic material  2008

reklama: